flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу Диканського районного суду Полтавської області суду

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів суддів

Диканського районного суду

Полтавської області

від 19.08.2020

 

З А С А Д И

використання автоматизованої системи документообігу

Диканського районного суду Полтавської області

 

  1. Загальні положення.

1.1. Засади використання автоматизованої системи документообігу суду (далі – Засади) розроблено та затверджено на виконання Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 №30 зі змінами та доповненнями (далі – Положення), та визначають питання стосовно розгляду питань функціонування автоматизованої системи Диканського районного суду Полтавської області (далі – суд).

1.2. Правовою підставою для затвердження цих Засад є вимоги Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Кримінального процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства, Кодексу України про адміністративні правопорушення та п.п. 1.4.9 пункту 1.4 Положення.

1.3. Затверджені зборами суддів Засади вносяться до автоматизованої системи суду та оприлюднюється на веб-порталі судової влади України не пізніше робочого дня, що настає після проведення цих зборів.

1.4. У разі внесення змін до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду збори суддів суду новим рішенням затверджують відповідні зміни до Засад використання автоматизованої системи документообігу суду.

 

  1. Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи.

2.1 Функціональні обов’язки, права користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення прав доступу до неї в Диканському районному суді Полтавської області визначаються на підставі наказів керівника апарату суду.

2.2 Налаштування автоматизованого робочого місця користувача у відповідності до функціональних обов’язків та прав доступу, визначених наказом керівника апарату суду, здійснює технічний адміністратор.

2.3 Електронні примірники наказів керівника апарату суду щодо визначення функціональних обов’язків, прав користувачів автоматизованої системи документообігу суду, надання та позбавлення прав доступу до неї вносяться до АСДС не пізніше наступного робочого дня, що настає після їх підписання.

2.4 Користувачі АСДС відповідно до своїх прав вносять до бази даних автоматизованої системи документообігу суду передбачену Засадами інформацію.

2.5 Використання ЕЦП уповноваженими на це користувачами АСДС здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про електронний цифровий підпис». Відмова користувача автоматизованої системи документообігу суду, уповноваженого на використання електронного цифрового підпису, від отримання та використання ЕЦП з будь-яких підстав не допускається.

2.6 Користувачі автоматизованої системи документообігу суду зобов’язані виконувати вимоги зазначені в Засадах використання АСДС та забезпечувати конфіденційність інформації, яка в ній міститься.

2.7 Персональну відповідальність за забезпечення належної організації функціонування автоматизованої системи документообігу суду несе керівник апарату суду, а за забезпечення її належного технічного функціонування – головний спеціаліст з інформаційних технологій Диканського районного суду Полтавської області.

2.8 Незаконне втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду тягне відповідальність, встановлену законом.

 

  1. Реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її руху.

3.1 Вхідна кореспонденція, у тому числі процесуальні документи, приймається і опрацьовується працівниками апарату Диканського районного суду Полтавської області відповідно до їх функціональних обов’язків, і реєструється а автоматизованій системі документообігу суду в день її надходження.

Кожен документ реєструється в суді лише один раз: вхідні - у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо документ надійшов у неробочий час, створювані - у день підписання або затвердження.

У разі неможливості з об’єктивних причин здійснити реєстрацію вхідної кореспонденції в день її надходження, така кореспонденція реєструється автоматизованій системі документообігу суду в термін, визначений у розпорядженні керівника апарату суду із зазначенням причин встановлення такого терміну.

3.2 Клопотання органів досудового розслідування у вихідні, святкові та неробочі дні приймаються та реєструються відповідальним працівником апарату суду відповідно до графіку чергування працівників апарату суду, затвердженого наказом керівника апарату суду.

3.3 На кожний вхідний, у тому числі процесуальний документ, в АСДС створюється реєстраційна картка, яка містить інформацію щодо реквізитів та руху документа. Особливості заповнення реєстраційної картки визначається відповідною Інструкцією з діловодства.

3.3.1 До реєстраційної картки може додаватись копія паперового документа у вигляді вкладеного цифрового файла.

3.4 Дата реєстрації та вхідний номер документа, що складається з номера за порядком у поточному році та року реєстрації, формуються АСДС автоматично.

3.5 Кожній судовій справі надається єдиний унікальний номер, який формується автоматизованою системою документообігу суду автоматично в суді першої інстанції та залишається незмінним незалежно від проходження судової справи в інстанціях чи надходження судової справи за підсудністю з іншого суду будь-якої юрисдикції, в тому числі, у разі повторного надходження судової справи після належного її оформлення, та який обов’язково повинен вказуватися судами всіх інстанцій в судовому рішенні.

3.5.1 Структура єдиного унікального номера судової справи є такою: «код Диканського районного суду Полтавської області (529) / номер судової справи за порядком у поточному році / рік реєстрації (дві цифри)».

3.6 Автоматизованою системою документообігу суду автоматично формується номер провадження, який містить індекс судової справи, код суду, номер судової справи за порядком у поточному році (залежно від виду провадження), рік реєстрації.

3.7 Розподіл судових справ здійснюється в суді в день їх реєстрації, на підставі інформації, внесеної до автоматизованої системи документообігу суду працівником апарату суду, відповідальним за автоматизований розподіл справ.

3.8 У разі надходження судової справи перед закінченням робочого часу, здійснюється її невідкладна реєстрація у розділі вхідної кореспонденції та може здійснюватись заведення ОСК на справу та автоматизований розподіл такої справи після закінчення робочого часу.

3.9 Внесення змін, видалення реєстраційних даних щодо конкретної судової справи не допускається, крім випадків, зумовлених необхідністю, що підтверджується матеріалами справи, виправлення технічних помилок, описок тощо.

3.10 Якщо після передачі справи з канцелярії суду до судді виявилось, що при її реєстрації канцелярією суду допущена помилка у визначенні виду провадження, категорії справи – помічник судді, не пізніше наступного робочого дня, складає службову (доповідну) записку та разом із матеріалами справи передає керівнику апарату суду (особі, що виконує обов’язки керівника апарату суду), який за результатами розгляду поданої службової (доповідної) записки, перевірки фактів викладених у ній, вирішує питання щодо внесення відповідних змін (інформації) до автоматизованої системи документообігу суду, про що видає відповідне розпорядження.

3.11 У випадку, коли допущену помилку по справі щодо визначення виду провадження, категорії справи, коефіцієнту складності тощо, було виявлено користувачем автоматизованої системи (працівник апарату суду, якому надано наказом керівника апарату суду право доступу виконувати функціональні обов’язки щодо внесення відповідної інформації до автоматизованої системи), він, невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня, складає службову (доповідну) записку із зазначенням причини допущеної помилки та разом із матеріалами справи передає керівнику апарату суду (особі, що виконує обов’язки керівника апарату суду), який за результатами розгляду поданої службової (доповідної) записки, перевірки фактів викладених у ній, вирішує питання щодо внесення відповідних змін (інформації) до автоматизованої системи документообігу суду, про що видає відповідне розпорядження.

3.12 Вихідний номер документа, що підлягає направленню, автоматично формується АСДС таким чином:

3.12.1 у листуванні щодо судових справ вихідний номер складається з єдиного унікального номера судової справи із зазначенням через дріб номера за порядком та через дріб поточного року;

3.12.2 у листуванні щодо інших документів вихідний номер складається з номера номенклатури справ суду, в якому зберігаються матеріали із зазначенням через дріб номера за порядком в межах кожної номенклатурної справи і через дріб поточного року.

 

  1. Спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій судових справ.

4.1. Визначити, що всі судді, які зараховані до штату суду спеціалізуються на розгляді кримінальних, цивільних адміністративних справ а також справ про адміністративні правопорушення.

4.2. У суді діє спеціалізація із здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх.

Суддя (судді), уповноважені здійснювати кримінальне провадження щодо неповнолітніх обирається зборами суддів суду у порядку ч. 3 статті 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

4.3. Зборами суддів суду, обираються слідчі судді, які здійснюють повноваження судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів у кримінальному провадженні, в порядку передбаченому процесуальним законом. Кількісний склад слідчих суддів визначається зборами суддів суду. Слідчі судді обираються на строк три роки і можуть бути переобрані повторно.

 

  1. Розподіл судових справ між суддями.

5.1 Розподіл судових справ здійснюється в день їх реєстрації з 09.00 год., на підставі внесеної інформації до автоматизованої системи, уповноваженими особами апарату суду, відповідальною за здійснення автоматизованого розподілу судових справ за правилами, встановленими Положенням та цими Засадами, з урахуванням дотримання правил поєднання судових справ.

Якщо станом на 09.00 годину дня, в якому здійснюється розподіл судових справ, від судді не надійшло повідомлення про те, що він тимчасово непрацездатний, суддя включається в автоматизовану систему до загального списку суддів, які мають повноваження щодо здійснення процесуальних дій для подальшого розподілу справ.

У разі виникнення після 09.00 години обставин, що зумовлюють вибуття судді з автоматизованого розподілу, вказаний суддя повідомляє голові суду (або керівнику апарату суду) про необхідність повторного автоматизованого розподілу справ, які надійшли в цей день та розподілені йому, якщо він не в змозі вирішити питання про відкриття провадження ним.

5.2 Якщо судова справа підлягає розгляду колегією суддів, визначення суддів, що входять до складу колегії проводиться автоматизованою системою в загальному порядку згідно з вимогами підпункту 2.3.4 пункту 2.3 Положення.

5.3. У разі неможливості продовження розгляду справи одним із суддів-членів колегії (призов на військову службу, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, довготривале перебування на лікарняному або у відпустці тощо) заміна судді-члена колегії здійснюється автоматизованою системою на підставі вмотивованого розпорядження керівника апарату суду (або уповноваженої ним особи) на виконання службової записки головуючого судді у справі з метою дотримання передбаченого законом строку розгляду цієї справи у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.23 пункту 2.3 Положення.

У разі задоволення відводу або самовідводу заміна судді здійснюється автоматизованою системою на підставі рішення про відвід (самовідвід), електронний примірник якого зберігається в автоматизованій системі в стані «Оригінал» та засвідчений ЕЦП особи, яка підписала документ, у порядку, зазначеному в підпункті 2.3.23 пункту 2.3 Положення.

5.4. У суді може застосовуватися:

5.4.1 автоматизований розподіл судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

5.4.2 пакетний автоматизований розподіл судових справ після реєстрації певної кількості судових справ;

5.4.3 розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

5.4.4 повторний автоматизований розподіл судових справ.

5.5 Визначення присяжних відбувається за правилами, встановленими Положенням.

5.6. Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли:

- за два місяці до закінчення повноважень судді;

- за чотирнадцять робочих днів, до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів) за винятком:

- за 5 робочих днів не розподіляються на раніше визначеного суддю, справи (протоколи) про адміністративні правопорушення, які повторно (або в черговий раз ) надійшли до суду після повернення їх судом для доопрацювання, приведення протоколів у відповідність із вимогами ст. 256 КУпАП, для долучення доказів чи інших, будь-яких причин;

- за 5 робочих днів не розподіляються на раніше визначеного слідчого суддю клопотання, скарги та заяви (про відвід слідчого та прокурора) по одному кримінальному провадженні;

- за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів;

- у період відпустки судді;

- за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;

- під час тимчасової непрацездатності судді;

- за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування, Вищої ради юстиції тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);

- у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з моменту прийняття рішення про призначення;

- у випадку видалення судді до нарадчої кімнати для ухвалення судового рішення на строк понад два робочих дні.

Помічник судді (секретар судового засідання) складає службову записку на ім’я керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов’язки) та негайно, після закінчення судового засідання, в якому суддя проголосив про видалення його у нарадчу кімнату, подає керівнику апарату суду (особі, яка виконує його обов’язки) для вжиття заходів щодо внесення даної інформації до автоматизованої системи.

Службова записка повинна містити такі дані:

- посада, ім’я, по батькові, прізвище працівника апарату суду;

- дата та час судового засідання, у якому суддя оголосив про видалення його до нарадчої кімнати;

- унікальний номер, номер провадження судової справи, сторони у справі, суть справи;

- дата та час призначеного судового засідання, у якому суддя має намір проголосити судове рішення;

- дата, час та підпис працівника апарату.

Службова записка долучається до номенклатурної справи.

Визначити перебування судді у нарадчій кімнаті по іншому судовому процесі як обставиною, що унеможливлює участь слідчого судді в розгляді невідкладного клопотання, якщо строк перебування його в нарадчій кімнаті перевищуватиме процесуальні строки розгляду самого клопотання.

В інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.

5.7 У випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України, стажуванні в суді вищої інстанції тощо), на підставі письмового наказу (розпорядження) голови суду, даний суддя, на час виконання вказаних завдань, виключається зі списку суддів для автоматизованого розподілу справ.

5.8. У разі надходження клопотань щодо заходів забезпечення кримінального провадження, у вихідні, святкові та неробочі дні вони розподіляються автоматизованою системою на слідчого суддю, який є черговим слідчим суддею відповідно до графіка чергування, затвердженого головою суду.

Керівник апарату суду щомісячно розробляє та подає на затвердження голові суду графік чергування суддів у святкові, вихідні та неробочі дні з розрахунку двох слідчих суддів. Після затвердження графіку чергування консультант по роботі з персоналом вносить відповідні дані в автоматизовану систему документообігу суду до табелю. Не пізніше 09-00 години наступного робочого дня після вихідних, святкових чи неробочих днів, консультант суду по роботі з персоналом чи особа, яка її замінює, вносить до табелю системи КП «Д3» інформацію щодо статусу робочого дня для чергового судді, а саме: залишає його активним, в разі розгляду суддею невідкладної справи в цей день або ж повертає його в статус вихідного дня за їх відсутності. У випадку хвороби судді, його відпустки, відрядження або ін., черговим суддею визначається наступний, відповідно до графіку, суддя, в зв’язку з чим до табелю програми консультант по роботі з персоналом вносить відповідні зміни.

При розгляді процесуальних питань віднесених до компетенції слідчого судді у вихідні, святкові та неробочі дні, зокрема щодо відводу слідчого судді, розгляд заявлених клопотань передається та здійснюється іншим слідчим суддею, а в разі його відсутності з поважних причин (хвороба, відпустка, відрядження тощо) така заява підлягає передачі та розгляду іншим суддею шляхом автоматизованого розподілу.

Інформація про чергових слідчих суддів вноситься до табелю обліку робочого часу на підставі наказу голови суду про затвердження графіку чергування слідчих суддів.

Додатковий день відпочинку надається судді у порядку статті 72 КЗпП України, але виключно у разі винесення процесуального рішення протягом дня чергування.

Консультант суду по роботі з персоналом суду здійснює контроль за своєчасним наданням додаткових днів відпочинку суддям за вихід на роботу у вихідний день.

5.9. Судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов’язані з виконанням судових рішень, які розглянуті різними суддями Диканського районного суду Полтавської області, але рішення по яким на стадії виконання були зведені в одне провадження, а також всі заяви (клопотання), пов’язані з виконанням судових рішень у справах, які були розглянути іншим судом, підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах.

5.10. У випадку настання обставин, які унеможливлюють участь слідчого судді у розгляді судових справ, які підлягають негайному розгляду, після надання головою суду письмового дозволу судді бути відсутнім на робочому місці з поважних, об’єктивних причин на період часу не більше 3-х годин, розподіл таких справ проводиться з застосуванням механізму попереднього вибору суддів, що будуть виключені при автоматизованому розподілі шляхом обрання поля «інші обставини, які унеможливлюють участь судді у розгляді судових справ, що може мати наслідком порушення строку розгляду судових справ, передбаченого процесуальним законодавством».

Такий механізм застосовується лише на час автоматизованого розподілу справ, які підлягають негайному розгляду з дозволу голови суду.

5.11. Розподіл заяв про відвід (самовідвід) у справах про адміністративні правопорушення здійснювати за правилами кримінального процесуального закону, з урахуванням спеціалізації суддів.

5.12. У випадках виявлення значної різниці в навантаженні на суддів, за рішенням зборів суддів, суддя виключається зі списку на автопризначення суддів, які можуть бути призначені до розгляду справ до фактичного урівняння навантаження.

5.13. В разі знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп’ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи та тривають понад п’ять днів такі випадки фіксуються відповідними актами в порядку, передбаченому пунктом 2.3.55 Положення.

Автоматизований розподіл судових справ між суддями здійснюється невідкладно після налагодження роботи автоматизованої системи або на наступний робочий день після усунення зазначених обставин.

У разі настання вище перелічених обставин, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатись невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов'язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) проводиться головою суду (чи особою, що виконує його обов’язки) між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу, з дотриманням принципу черговості надходження справ до суду, в алфавітному порядку прізвищ суддів з урахуванням спеціалізації.

Розподіл судових справ фіксується у журналі, за формою Додаток 1.

 

  1. Розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді.

6.1 Судові справи, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження), а також ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи, передаються раніше визначеному у судовій справі головуючому судді ухвалу яких скасовано чи у провадженні яких перебувала або перебуває судова справа.

У разі, якщо суддя , в провадженні якого перебувала судова справа, на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанції не працює в суді чи таку справу не можливо передати судді з підстав, зазначених у п.2.3.3 Положення, справа підлягає повторному автоматизованому розподілу.

6.2. Раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються також:

- судові справи, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;

- судові справи про перегляд заочного рішення;

- судові справи, за якими надійшли заяви (клопотання), пов'язані із виконанням судових рішень, передбачені статтями 368-373, 378 Цивільного процесуального кодексу України, статтями 259-264, 267 (крім частини дев'ятої статті 267) Кодексу адміністративного судочинства України, розділом 8 Кримінального процесуального кодексу України, статтею 304 Кодексу України про адміністративні правопорушення;

- клопотання про вирішення питання, пов'язаного з виконанням вироку, у судових справах, які розглянуті даним судом;

- матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

- судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день;

- зустрічні позови та позови третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження, що надійшли до суду;

- заяви про скасування заходів реагування, застосованих у межах відповідної судової справи;

- заяви про відновлення втраченого судового провадження;

- заяви про забезпечення позову, доказів.

- судові справи про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду після доопрацювання (дооформлення).

6.3 Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню передаються раніше визначеному слідчому судді (за виключенням перебування слідчого судді у відпустці, відрядженні, під час непрацездатності судді тощо).

6.4 У разі відсутності (звільнення, переведення в інший суд тощо) раніше визначеного в судовій справі головуючого судді (слідчого судді) у випадках надходження:

- матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;

- заяв про забезпечення позову, доказів;

- клопотань та скарг по одному кримінальному провадженню,

такі судові справи та матеріали підлягають автоматизованому розподілу між всіма суддями, що мають повноваження на час розподілу з врахуванням визначеної спеціалізації.

У всіх інших вище перелічених випадках судові справи передаються раніше визначеному судді, навіть за відсутності його на роботі.

6.5 У разі надходження до суду клопотання, скарги по кримінальній справі (кримінальному провадженню) в день, коли раніше визначений слідчий суддя не є повноважним слідчим суддею, автоматизований розподіл вказаних вище судових справ здійснюється на загальних підставах, без застосування типу поєднання «Подання (клопотання, скарги) по кримінальній справі (кримінальному провадженні)».

Клопотання та скарги по одному кримінальному провадженню, які підлягають передачі раніше визначеному слідчому судді, що надійшли у неробочі та святкові дні підлягають автоматизованому розподілу серед суддів, визначених графіками чергування.

Клопотання та скарги, що надійшли за кримінальним провадженням, за яким надходило раніше декілька клопотань та/або скарг, передаються слідчому судді, який розглядав перше клопотання (скаргу) за цим кримінальним провадженням з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом та пунктом 5.6 Засад.

У разі надходження до суду нового клопотання та/або скарги у кримінальному провадженні, якщо слідчий суддя, що розглядав первісне клопотання за цим кримінальним провадженням не працює або матеріал (справу) неможливо передати йому з підстав, визначених у пункті вище, його слід передавати слідчому судді, який розглядав наступне клопотання за цим кримінальним провадженням, і так далі.

У разі, якщо наступний слідчий суддя за попереднім - відсутній, то матеріал підлягає розподілу між усіма повноважними слідчими суддями.

 

  1. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями

7.1. Повторний автоматизований розподіл судових справ між суддями застосовується у випадках визначених законом, а також з метою заміни одного, декількох суддів, всього складу суду, збільшення складу суду в порядку, визначеному підпунктами 2.3.4, 2.3.23 Положення.

7.2. Винятково у разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справи, на підставі рішення зборів суддів суду невирішені судові справи передаються для повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки).

7.3 Судова справа підлягає повторному автоматизованому розподілу у разі, якщо суддя, в провадженні якого перебувала судова справа, зазначена в підпункті 2.3.43 пункту 2.3 Положення, на момент повернення її із суду апеляційної чи касаційної інстанцій не працює в цьому суді або таку судову справу неможливо передати судді з підстав, зазначених у пункті 2.3.3 цього Положення.

7.4. За вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки) здійснюється повторний автоматизований розподіл судових справ у разі виявлення очевидних помилок в налаштуваннях автоматизованої системи діловодства суду при автоматизованому розподілі справ, що призвели до порушення порядку визначення судді (колегії суддів) для розгляду справи.

 

  1. Коефіцієнт адміністративних посад

8.1. Визначений коефіцієнт адміністративних посад (відсоток справ, що підлягає розгляду суддею, в разі виконання ним інших повноважень, не пов’язаних із здійсненням правосуддя):

голова суду – 0,9

 

  1. Коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи

9.1 Визначені коефіцієнти, що враховують форму участі в розгляді судової справи:

- головуючий (в т.ч. у складі колегії) – 1;

- учасник колегії – 0,5;

- запасний суддя – 0,5.

 

  1. Коефіцієнт складності категорій судових справ

10.1 Коефіцієнти складності кримінальних справ (проваджень), справ про адміністративні правопорушення:

Кримінальні справи – 2, крім нижчезазначених:

Кримінальні проступки – 2.

Злочини проти життя, здоров’я особи – 5, з них:

- умисне вбивство – 6;

- умисне тяжке тілесне ушкодження – 6;

- умисне середньої тяжкості ушкодження – 4;

- катування – 5.

Злочини проти волі, честі  та гідності особи – 5, з них:

- незаконне позбавлення волі, або викрадення людини – 5;

- торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини – 5.

Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи – 5, з них:

- зґвалтування – 5.

Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих праві свобод людини і громадянина – 5, з них:

- порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань – 5;

- порушення недоторканності житла – 3;

- порушення авторського права і суміжних прав – 5.

Злочини проти власності – 4, з них:

- крадіжка – 2, (по кримінальним провадженням за ч. 3 ст. 185 КК України, якщо по них притягується до відповідальності лише одна особа, і в таких провадженнях не більше двох епізодів) встановлювати коефіцієнт – 4, в інших випадках (притягуються дві і більше особи або три і більше епізодів) встановлювати коефіцієнт – 6);

- грабіж – 4;

- розбій – 5;

- вимагання – 5;

- шахрайство – 5;

- привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – 4.

Злочини у сфері господарської діяльності - 4, з них:

- контрабанда – 3;

- ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) – 5;

Злочини проти довкілля – 4.

Злочини проти громадської безпеки – 5, з них:

- створення злочинної організації – 6;

- бандитизм – 6;

- злочини у сфері тероризму – 6.

Злочини проти безпеки виробництва –4.

Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту – 4 , з них:

- порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами – 4;

- незаконне заволодіння транспортним засобом – 4.

Злочини проти громадського порядку та моральності – 4, з них:

- хуліганство – 4.

Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров'я населення - 4, з них:

- контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів – 4;

- незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів – 4;

- незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту - 2

- незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів – 4.

Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації – 3, з них:

- незаконне переправлення осіб через державний кордон України – 3.

Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування та об'єднань громадян – 5, з них:

- погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу – 5.

Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку – 3.

Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг – 5, з них:

- зловживання владою або службовим становищем – 5;

- перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу – 5;

- прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою – 5;

- пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі – 5;

- провокація підкупу – 5.

Злочини проти правосуддя – 5.

Злочини проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини) – 3.

Злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку – 5.

Інші злочини – 3.

Невідкладні судові розгляди.

В порядку КПК України – 3, крім нижчезазначених:

Справи про примусове застосування до неповнолітніх примусових заходів виховного характеру – 3.

Справи про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами – 4.

Справи про звільнення осіб від кримінальної відповідальності – 2.

Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних справах – 1.

Справи за клопотанням слідчого чи прокурора та інших осіб – 2.

Подання про застосування, зміну чи продовження запобіжного заходу – 3, з них:

- тримання під варто, продовження строків тримання під вартою – 4;

Справи за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування – 4.

Справи за заявами про відвід під час досудового розслідування – 1.

Справи в порядку надання міжнародної правової допомоги – 2.

Справи про адміністративні правопорушення - 1, з них;

- справи про адміністративні правопорушення пов’язані з порушенням правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу , автомобільних доріг та ін. – 3;

- керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції – 3;

- справи про адміністративні правопорушення у галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницької діяльності – 1;

- справи про корупційні правопорушення – 5;

Поточна складність кримінальних справ:

- усі злочини вчинені організованими злочинними угрупуваннями та багатоепізодні об’єднані справи – 6;

- по кримінальним провадженням за ч. 3 ст. 185 КК України, якщо по них притягується до відповідальності лише одна особа, і в таких провадженнях не більше п’яти епізодів – 4, в інших випадках (притягуються дві і більше особи або шість і більше епізодів) встановлювати коефіцієнт – 6);

- усі справи , що не знаходять свого вирішення більше 1 року, у тому числі і після скасування судом вищої інстанції рішення суду першої інстанції – 5.

10.2 Коефіцієнти складності цивільних справ:

Цивільні справи – 2, крім нижчезазначених:

Заяви про видачу судового наказу – 1;

Заяви про скасування судового наказу – 1;

Заяви про забезпечення доказів, позову, скасування заходів забезпечення позову до подання позовної заяви – 2.

Позовні заяви:

Спори про право власності та інші речові права – 3, із них:

- про приватну власність – 3;

- про речові права на чуже майно – 3.

Спори про право інтелектуальної власності – 4.

Спори, що виникають із договорів – 3, із них:

- купівлі – продажу – 3;

- дарування – 2;

- довічного утримання – 3;

- найму (оренди) – 3;

- надання послуг – 3;

- страхування – 3;

- позики, кредиту, банківського вкладу – 3;

- підряду – 3.

Спори про недоговірні зобов’язання – 4, з них:

- про відшкодування шкоди фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення – 2;

- про відшкодування шкоди завданої каліцтвом, іншими ушкодженнями здоров’я або смертю фізичної особи – 4;

- відшкодування шкоди на виробництві – 4;

- відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду – 4;

- відшкодування шкоди, завданої майну фізичних або юридичних осіб – 3;

- відшкодування шкоди, завданої порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища – 4;

- відшкодування шкоди, завданої внаслідок недоліків товарів, робіт (послуг) – 4;

- відшкодування шкоди, завданої державі внаслідок корупційного правопорушення – 4;

- відшкодування шкоди, завданої фізичній або юридичній особі внаслідок незаконних рішень, дій або бездіяльності суб’єкта, який здійснює заходи щодо запобігання і протидії корупції – 4.

Спори про спадкове право – 3, із них:

- про визнання заповіту недійсним – 5.

Спори про захист немайнових прав фізичних осіб – 5, з них:

- про захист честі , гідності та ділової репутації – 5.

Спори, що виникають із житлових правовідносин – 3, із них:

- про виселення – 4;

- про стягнення плати за користування житлом – 3;

- про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням – 2.

Спори, що виникають із земельних правовідносин – 3.

Спори, що виникають із сімейних правовідносин – 2, із них:

- про розірвання шлюбу – 1;

- про стягнення аліментів – 2;

- про встановлення батьківства або материнства – 4;

- про позбавлення батьківських прав – 4;

- про поділ майна подружжя – 4.

Спори, що виникають із трудових правовідносин – 4, з них:

- про поновлення на роботі – 5;

- про виплату заробітної плати – 3;

- про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної працівниками державним підприємству, установі, організації – 4.

Спори, пов’язані із застосуванням ЗУ «Про захист прав споживачів» – 3.

Звільнення майна з – під арешту (виключення майна з опису) – 3.

Заяви окремого провадження:

Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи – 3.

Справи про надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності – 2.

Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою – 2.

Справи про скасування рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою – 3.

Справи про усиновлення та скасування усиновлення – 3.

Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення – 2.

Справи про відновлення прав на втрачені цінні папери на пред’явника та векселі – 2.

Справи про передачу безхазяйної нерухомої речі у комунальну власність – 2.

Справи про визнання спадщини відумерлою – 2.

Справи про надання особі психіатричної допомоги у примусовому порядку – 5.

Справи про обов’язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу – 4.

Справи про розкриття банком інформації, яка містить банківську таємницю, щодо юридичних та фізичних осіб – 3.

Справи про надання права на шлюб, про розірвання шлюбу за заявою подружжя та про встановлення режиму окремого проживання – 2.

Справи про видачу і продовження обмежувального припису – 4.

Матеріали, заяви в порядку ЦПК – 2, крім нижчезазначених:

Заяви про перегляд заочного рішення – 2.

Заяви про перегляд рішень, ухвал суду чи судових наказів у зв’язку з нововиявленими обставинами – 4.

Заяви про відновлення втраченого судового провадження – 3.

Скарги на дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби – 3.

Клопотання, заяви, подання у порядку виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) – 2.

Клопотання про визнання та звернення до виконання рішення іноземного суду, що підлягає примусовому виконанню – 3.

Клопотання про визнання рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню – 3.

Доручення судів України – 2.

Доручення іноземних судів – 3.

Поточна складність цивільних справ:

- справи, які тривалий час не знаходять свого вирішення (понад 1 рік), в тому числі після скасування судом вищої інстанції рішення суду першої інстанції - 5;

- особливо складні, резонансні справи (по яким приймають участь 8 і більше учасників по справі та інше) - 6.

10.3 Коефіцієнт складності адміністративних справ:

Адміністративні справи – 2, крім нижчезазначених:

- справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності – 2;

- справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму (оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб) – 3;

- справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України – 2;

- адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах вищезазначених категорій – 2;

- адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» – 2.

Матеріали, заяви в порядку КАС – 2, крім нижчезазначених:

Судові доручення 2.

Заяви про перегляд постанов, ухвал у зв’язку з нововиявленими обставинами – 4.

Поточна складність адміністративних справ:

- справи, які тривалий час не знаходять свого вирішення (понад 1 рік), в тому числі після скасування судом вищої інстанції рішення суду першої інстанції – 4.

 

  1. Визначення порядку внесення інформації до табелю робочого часу суддів та присяжних в автоматизованій системі документообігу суду

11.1 Внесення інформації до табелю робочого часу суддів в автоматизованій системі здійснюється консультантом суду по роботі з персоналом або керівником апарату суду (особою, що виконує її обов’язки) - про відпустки, відрядження суддів на підставі наказу голови суду; у випадках перебування судді на лікарняному – на підставі повідомлення судді; у випадках перебування нарадчій кімнаті – на підставі на підставі службової записки секретаря судового засідання .

11.2 Внесення інформації до табелю робочого часу присяжних в автоматизованій системі здійснюється консультантом суду по роботі з персоналом або керівником апарату суду (особою, що виконує її обов’язки) на підставі службової записки секретаря судового засідання (особи, яка виконує його обов'язки), із зазначенням в ній таких даних:

- посада, ім’я, по батькові, прізвище працівника апарату суду;

- прізвище, ім’я, по батькові присяжного;

- дата судового засідання, у якому присяжний фактично прийняв участь у розгляді справи;

- сторони у справі, суть справи, унікальний номер, номер провадження судової справи;

- дата, час та підпис працівника апарату.