Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
12.03.2021 Президентом України Володимиром Зеленським підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» від 16.02.2021 №1231-ХІ, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування – 17.03.2021.
Цей Закон посилює відповідальність за порушення правил дорожнього руху, передбачених положеннями Кримінального кодексу України (далі - ККУ) та Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП).
Зокрема, збільшено штрафи за порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами, обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, а також за керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право водіння.
Також адміністративна відповідальність посилюється за порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин.
Крім того, посилено відповідальність за керування транспортними засобами, річковими, морськими або маломірними суднами у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, передбачених ст. 286-1 ККУ та ст. 130 КУпАП.
Якщо водій скоїв ДТП у стані алкогольного сп’яніння, що призвело до заподіянню тілесних ушкоджень чи смерті потерпілих, закон передбачає покарання у виді позбавлення волі на різні терміни.
Раніше було вчинення порушення у стані сп’яніння – обставина, що обтяжує покарання. Зараз порушення правил безпеки дорожнього руху або керування транспортним засобом особами у стані алкогольного сп’яніння – окремий склад злочину, передбачений ст. 286-1 КК України.
За керування транспортним засобом у нетверезому стані, що є адміністративним правопорушення, доведеться сплатити 17 тисяч гривень штрафу та на рік позбутися водійських прав. За повторне таке порушення упродовж року на правопорушника чекає покарання вдвічі більшим штрафом та на три роки позбудеться водійських прав.
Якщо ж водій не зробить висновку і утретє сяде за кермо п'яним або під наркотичним сп’янінням, то понесе покарання у виді 51 тисячу гривень. До того ж у нього конфіскують транспортний засіб, а водійських прав він не матиме десять років. Також порушнику ПДР може загрожувати адміністративний арешт.
У разі накладення на порушника штрафу, то він зобов’язаний сплати його, не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу (ст. 307 ч. 1 КУпАП). А оригінал квитанції про сплату штрафу обов’язково подати до суду або органу (посадової особи), якими застосовано адміністративне стягнення.
У разі несплати порушником штрафу, постанова звертається до примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна (ст. 308 ч. 1 КУпАП).
У порядку примусового виконання постанови з порушника стягується (ст. 308 ч. 2 КУпАП):
- подвійний розмір штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Відтепер звільнення порушника, який вчинив правопорушення, передбачені частинами 2-4 ст. 126, ст. 130 КУпАП, від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадській організації або трудовому колективу не передбачено (ст. 21 КУпАП).
А положення про можливість звільнення порушника від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиною четвертою статті 121, частиною п’ятою статті 122, статтями 122-2, 122-4, частиною третьою статті 123, частинами другою - четвертою статті 126 та статтею 130 КУпАП, з 17.03.2021 не застосовуються (ст. 21 КУпАП).
Цим же Законом змінено строки накладення адміністративного стягнення за вчинення правопорушень за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння або під впливом лікарських засобів, що сповільнюють реакцію, передбачених статтею 130 КУпАП. Від тепер порушника можна притягнути до адміністративної відповідальності, буде упродовж одного року з моменту вчинення правопорушення. До цього часу він складав три місяці з моменту вчинення правопорушення (ст. 38 КУпАП).
Якщо порушника позбавлено права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано до нього стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується не відбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою статті 30 КУпАП (ст. 30 ч. 3 КУпАП).
Цей же Закон дає змогу поліцейським використовувати засоби відеозапису, з обов’язковим долученням таких матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення.
Законом передбачається можливість зупинки транспортного засобу поліцейським для проведення огляду водіїв з використанням спецзасобів для перевірки на стан сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Частиною 3 ст. 265-4 КУпАП визначено, що у разі фіксації обставин тимчасового затримання транспортного засобу в режимі фотозйомки (відеозапису) таке затримання відбувається без присутності понятих.
Відповідно до частини 2 ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов’язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
Визначено порядок виконання постанови про позбавлення права керування транспортним засобом (ст. 317-1 КУпАП). Відтепер до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України вносяться відомості:
- про позбавлення права керування транспортним засобом на строк, визначений постановою судді,
- про вилучення посвідчення водія.
Якщо посвідчення водія не було тимчасово вилучено то, порушник, який позбавлений права керування транспортним засобом, зобов’язаний негайно здати посвідчення водія до уповноважених органів Національної поліції.
У разі виявлення в особи посвідчення водія, яке підлягає здачі, його вилучення здійснюється поліцейським.
Після закінчення річного строку тимчасового вилучення посвідчення водія, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення водія права керування транспортним засобом, або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута, то порушник має право звернутися за отриманням вилученого документа. Такі звернення особи є обов’язковими для виконання незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення.
У разі закінчення строку позбавлення права керування транспортним засобом посвідчення водія повертається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Внесені зміни і до Закону України «Про дорожній рух», згідно з якими:
- водій зобов'язаний мати при собі посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страховий сертифікат "Зелена картка"), пред’явити у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія, реєстраційному документі на транспортний засіб, або пред’явити електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії, або відображення інформації про його наявність в електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу), а також інші документи, передбачені законодавством (ч. 2 ст. 16);
- у випадку подання сигналу про зупинку автомобіля, водій зобов’язаний:
Отже, з введенням в дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» від 16.02.2021 №1231-ХІ, можемо прийти до висновку, що водіям встановили нові обов’язки, права та посилено відповідальність за їх не виконання, а поліцейським спростили проведення огляду водія, осіб, судноводія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Більш детально інформація про внесені зміни наведенні в таблиці, яка додається до статті.
Керівник апарату
Диканського районного суду Дмитро ОБРІЗАН
Стаття |
Порушення |
Покарання з 17.03.2021 |
1 |
2 |
3 |
Відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, згідно КУпАП.
|
||
121 ч. 1 КУпАП |
Керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів |
340 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
121 ч. 2 КУпАП |
Керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені частиною першою статті 121 КУпАП, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації, - |
680 грн. (40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
121 ч. 3 КУпАП |
Керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов, - |
340 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
121 ч. 4 КУпАП |
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою статті 121 КУпАП, - |
Позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб. |
121 ч. 5 КУпАП |
Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами. |
510 грн. (30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
121 ч. 6 КУпАП |
Керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в Україні в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим. |
850 грн. (50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
121 ч. 7 КУпАП |
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою статті 121 КУпАП. |
1700 грн. (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. |
122 ч. 1 КУпАП |
Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками. |
340 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
122 ч. 2 КУпАП |
Порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди. |
510 грн. (30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
122 ч. 3 КУпАП |
Ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху. |
680 грн. (40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
122 ч. 4 КУпАП |
Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину. |
1700 грн. (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
122 ч. 5 КУпАП |
Порушення, передбачені частинами першою-четвертою статті 122 КУпАП, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян. |
1445 грн. (85 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року. |
122-4 КУпАП |
Залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні. |
3400 грн. (200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб. |
124 КУпАП |
Порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна. |
850 грн. (50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 6 місяців до 1 року. |
126 ч. 1 КУпАП |
Керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія відповідної категорії, реєстраційному документі на транспортний засіб, а також полісі (договорі) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), або не пред’явила електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, а також інших документів, передбачених законодавством. Примітка. Положення цієї частини не застосовуються до осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу. |
425 грн. (25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
126 ч. 2 КУпАП |
Керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом. Примітка. Положення цієї частини не застосовуються до осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу. |
3400 грн. (200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
126 ч. 3 КУпАП |
Керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами. |
Позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців. |
126 ч. 4 КУпАП |
Керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами. |
20400 грн. (1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
126 ч. 5 КУпАП |
Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою статті 126 КУпАП. |
40800 грн. (2400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 7 років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. |
127 ч. 1 КУпАП |
Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху. |
255 грн. (15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
127 ч. 2 КУпАП |
Порушення правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами, гужовим транспортом, і погоничами тварин. |
340 грн. (20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
127 ч. 3 КУпАП |
Ті самі порушення, вчинені особами, зазначеними в частинах першій або другій статті 127 КУпАП, які перебувають у стані сп'яніння.
|
680 грн. (40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
127 ч. 4 КУпАП |
Порушення, передбачені частиною першою або другою статті 127 КУпАП, що спричинили створення аварійної обстановки. |
850грн. (50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин. |
130 ч. 1 КУпАП |
Керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. |
На водіїв –17000 грн. (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк на 1 рік, на інших осіб –17000 грн. (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
130 ч. 2 КУпАП |
Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП. |
На водіїв – 34000 грн. (2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк на 3 роки, та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб –34000 грн. (2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк 10 діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. |
130 ч. 3 КУпАП |
Дії, передбачені частиною першою статті 130 КУпАП, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. |
На водіїв – 51000 грн. (3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк на 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника і на інших осіб – 51000 грн. (3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк 15 діб з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника. |
130 ч. 4 КУпАП |
Вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду. |
На водіїв – 34000 грн. (2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки і на інших осіб – 34000 грн. (2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або адміністративний арешт на строк 15 діб. |
130 ч. 5 КУпАП |
Керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само передача керування судном особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова осіб, які керують річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. |
На водіїв –17000 грн. (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк 10 діб, з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк від 1 до 3 років. |
130 ч. 6 КУпАП |
Дії, передбачені частиною п’ятою статті 130 КУпАП, вчинені особами, які не мають права керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами. |
25500 грн. (1500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб. |
130 ч. 7 КУпАП |
Вживання особою, яка керувала річковим, морським, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, після аварійної події за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як судно було зупинено на вимогу поліцейського або іншої уповноваженої законом посадової особи до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду. |
На осіб, які мають право керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами – 20400 грн. (1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк 3 роки і на інших осіб – 20400 грн. (1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). |
Кримінальна відповідальність за вчинення правопорушення, згідно КК України.
|
||
286-1 ч. 1 ККУ |
Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження. |
Позбавлення волі на строк до 3 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 3 до 5 років. |
286-1 ч. 2 ККУ |
Ті самі діяння, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони заподіяли потерпілому тяжке тілесне ушкодження. |
Позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 5 до 8 років. |
286-1 ч. 3 ККУ |
Діяння, передбачені частиною першою статті 286-1 КК, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони спричинили смерть потерпілого. |
Позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 5 до 10 років. |
286-1 ч. 4 ККУ |
Діяння, передбачені частиною першою статті 286-1 КК, вчинені в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, якщо вони спричинили загибель кількох осіб. |
Позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк від 7 до 10 років". |
Примітка. Неоподатковуваний мінімум доходів громадян або Мінімум доходів громадян, з якого не стягується податок — грошова сума розміром у 17 гривень, встановлена пунктом 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України, яка застосовується при посиланнях на неоподаткований мінімум доходів громадян в інших законах, за винятком норм адміністративного та кримінального законодавства у частині кваліфікації злочинів або правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги.