Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
31 березня 2021 року у Диканському районному суді Полтавської області відбувся тренінг «Синдром професійного вигорання, шляхи його подолання та профілактики», під час якого працівники апарату районного суду ознайомилися з основними симптомами професійного вигорання, освоїли основні методи подолання та профілактики синдрому професійного вигорання, удосконалили навички внутрішньої та зовнішньої комунікації з метою недопущення конфліктних ситуацій.
«Існує так звана «група ризику» працівників, які найбільш схильні до вигорання – це ті, хто працює у сфері «людина-людина» і в силу своєї професії змушені багато та інтенсивно спілкуватись з іншими людьми. Робота у суді - це постійне випробування на професійну майстерність, мудрість та вдале вирішення конфліктних ситуацій. Робота в постійному напруженні майже завжди призводить до емоційного та часто фізичного виснаження, загострюються хронічні захворювання, з'являються нові проблеми зі здоров'ям. І якщо в подібному режимі людина живе тривалий час, то це прямий шлях до професійного вигорання. А вигорання значно простіше попередити, ніж боротися з його наслідками», - зазначила прессекретар суду Юрченко Оксана, відкриваючи тренінг.
Під час тренінгу працівники суду дізналися про стрес, професійне вигорання, а також про чинники, які призводять до психологічного напруження. Проаналізували зміни, які є свідченням професійного вигорання. Ознайомилися із практичними рекомендаціями щодо психологічних прийомів запобігання розвитку професійного вигорання, попередження та профілактики виникнення емоційного професійного вигорання. Розглянули найбільш стресові моменти професії юриста і методи боротьби з ними.
Під час тренінгу працівники суду удосконалили навички внутрішньої та зовнішньої комунікації з метою недопущення конфліктних ситуацій, як всередині колективу, так і з відвідувачами суду, отримали досвід застосування певних психологічних засобів для саморегуляції власним психоемоційним станом, організації своєї роботи таким чином, щоб уникнути професійного вигорання або мінімізувати його, ефективно і плідно адаптуватися до складних умов та обставин не лише на роботі, а й в особистому житті, запобігати емоційному виснаженню та конструктивно долати стрес, використовуючи основні методи профілактики синдрому професійного вигорання.
Прес-служба суду